70% sječe u Indoneziji nezakonito!

Iz UN-a ponovno stiže upozorenje zbog ilegalnih sječa koje na jugozapadu Azije uništavaju tropsku floru i faunu brže nego se dosad mislilo, a tamošnje vlasti upozoravaju da je čak preko 70% sječe trenutno nezakonito. Naime, ukoliko se uskoro ne poduzmu konkretne akcije, do 2022. godine bit će izgubljeno 98% postojećih šuma na otocima Sumatra i Borneo. To bi u konačnici imalo teške posljedice za tamošnje životinje kao što su nosorozi, tigrovi i slonovi a okolnosti su već sada vrlo kritične. UN za ovakve okolnosti optužuje upravo multinacionalne kompanije koje na neodrživ način iskorištavaju indonezijske šume te pozivaju zapadne potrošače na odbijanje necertificirane drvne građe.

Odgovori